Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak Promosyon yarışı devam ediyor! Açıklama geldi Tam 30 bin TL ödeme yapılacak

Özellikle de kış aylarında dar gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlar konusundaki çektiği zorluğun yükünü hafifletmak amacıyla sağlanan Aile Destek ödemelerinin ne zaman yatacağı merak konusu oldu. Aile Destek ödemeleri hakkında aramalar oldukça yoğun olurken 'Ekim ayı aile destek ödemeleri ne zaman yatacak?' sorusu sıkça sorulmaya devam ediyor. Peki 2022 Ekim ayı Aile Destek ödemeleri ne zaman yatacak? Aile Destek ödemesi yattı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan Aile Destek başvurusunda bulunan vatandaşlar Ekim ayı ödemelerinin en zaman yatacağını oldukça merak etti. Bu konu hakkında araştırma yapan vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını merak ederken gözler konunun yer aldığı haberlere döndü. 

aile-destek-yardimi-ekim-ayi-odemeleri-ne-zaman-yatacak (1)

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı açıklamada 'Bu kapsamda 1,6 milyon haneye sosyal yardım ve dayanışma vakıflarımız aracılığıyla hak sahipliği verildi. İlk aşamda başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin aileye toplamda 427,9 milyon TL. ödeme gerçekleştirdik. Geriye kalan hanelerimize ise ödemelerimizi önümüzdeki süreçte yapacağız. Böylece hak sahipliği verilen toplamda 1,6 milyon hanemize ödemelerimizi gerçekleştirmiş olacağız' dedi.

Aylık olarak hazırlanan ödeme listesine göre yapılan Aile Destek ödemeleri takip edilen ilk ay içerisinde ödemeleri gerçekleştirilmektedir. 2022 Haziran ve 2023 Mayıs ayı arasında 12 aylık dönemde ödeme uygulaması yapılmaktadır. 2023 Mayıs ayı ödemelerinin ardından 2023 Haziran ayında ödemeler sonlandırılır. 

2022 AİLE DESTEK YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek ödemelerinden yararlanmak isteyen milyonlarca kişinin en çok araştırdığı konular arasında 'Aile Destek yardımı başvuru nasıl yapılır' gelmektedir. Aile Destek yardımı başvuru e-Devlet üzerinden ya da kurulmuş olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nda yapılmaktadır. 

Aile Destek yardımı başvuru şartları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi web sitesinde bulunmaktadır. Başvuru şartlarına uyum sağlayan herkes Aile Destek yardımına başvuru yapabilmektedir.