2021 PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT emeklileri kredi başvurularını en yakın PTT kuruluşlarına giderek yapabilir. Türkiye Cumhuriyeti kartınız veya nüfus cüzdanınız yanınızda olmalıdır.

Finans 09.10.2021 - 20:36 09.10.2021 - 20:36 Göksel Sarı

PTT emeklileri kredi başvurularını en yakın PTT kuruluşlarına giderek yapabilir. Türkiye Cumhuriyeti kartınız veya nüfus cüzdanınız yanınızda olmalıdır. Size yönlendirilen formu seçtiğiniz banka doğrultusunda doldurarak işlemlere başlanılır. Bu önemli durumları dikkate aldığınız zaman emekli kredi başvurusu tamamlanır.

PTT’nin anlaşma yaptığı bankalardan herhangi birini seçerek form doldurulur. Maaş belgeniz yanınızda olması PTT emeklisi olduğunuza dair önemlidir. PTT emekli kredi başvurusu için sadece kendiniz olmalıdır. Başvuru için sizin adınıza bir başkası gelir ise başvuru geçersiz kabul edilir.

Emekli kredi kartı onayından sonra harcama yapılabilir ve kullanıma açık hale gelir.Emekli kredi başvurusu sizlere 3 aydan 36 aya varan taksitler ile kolaylık sağlar. Sadece en yakın PTT şubelerinden birine giderek bu avantaja sahip olunur.

PTT Emekli Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İhtiyacınızı karşılayacak olan emekli kredisi için 2021 PTT emekli kredi başvuru belgeleri şunlardır:

·PTT kurum ve kuruluşları başvuru yapan kimselerden zorunlu belge talep etmez.

·İcra durumu dışında sizden kefil veya hiç bir şart aramaz.

·Başvuru içingerekli evrak TC. kartınız ve maaş belgenizdir.

·En yakın PTT şubelerine giderek emekli kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tamamlanan kredi başvurusu onaydan sonra aktif hale getirilir. 3 ay ile 36 ay taksitler ile geri ödeme yapılır.

·Sizlerden sadece üzerinize ait icra söz durumunda kefil istenilir.

·Başka bir bankaya kredi borcunuz var ise kredi başvurunuz onaylanmaz.

PTT Emekli Kredi Başvurusu İçin Şartlar Nelerdir?

İhtiyacınız söz durumunda sizlere yardımcı olan PTT emekli kredi başvurusu için koşullar şunlardır:

·TC. numaranızın yazılı olduğu kimlik veya nüfus cüzdanına sahip olunmalıdır.

·Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve buna dair kartınız bulunmalıdır.

·PTT emekli kredisi alabilmeniz için emekli maaşınızın PTT şubesine bağlı olması gerekir.

·Başka bir bankaya kredi borcunuz bulunuyor ise kredi başvurunuz kabul edilmez, kabul edilmesi için kredi borcunuzun bulunmaması gerekir.

·Emekli gelir belgenizin PTT şubesine teslim etmeniz ve PTT şubesine bağlı maaş belgeniz bulunması gerekir.

·Size ait olan emekli gelir belgenizin başvuru yapacağınız kredinin taksitini ödeyebilmesi gerekir.

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

PTT emeklileri kredi alırken başvuru süreci değerlendirilmeye alınır. PTT emekli kredisi için izlenilen süreçler şunlardır:

·PTT emekli kredilerinde yaş sınırlaması bulunur ve 80 yaşını geçmemeniz gerekir. 80 yaş ve üzeri için PTT emekli kredi başvuruları kabul edilmez.

·Başvuru yapacakların emekli maaşlarının PTT şubelerine bağlı olup olunmadığına bakılır. Eğer emekli maaşı bağlı değil ise PTT’ye taşıma olanağı bulunur.

·Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuza dair sizden TC. kartı veya nüfus cüzdanı ister.

·PTT şubesine kendinizin başvuru yapmaya geldiğinizden emin olmak ister. PTT emekli kredi başvurusunda sizin yerinize bir başkası başvuru yapmasına olanak tanımaz.

·PTT ile anlaşma yapan bankaların kredilerinden birini seçerek size yönlendirilen formu doldurmanızı ister.

PTT ile Anlaşma Yapan Bankalar Hangileridir?

PTT ile uzlaşma yapılan bankalar ile emekli kredisi için çeşitlilik kazandırılır. PTT emeklilerine fırsatlar kazandıran, PTT ile anlaşma yapan bankalar şunlardır:

·Aktif Bank ‘‘N Kolay Emekli Kredisi’’.

·Halkbank ‘‘Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’’.

·Türk Ekonomi Bankası (TEB) ‘’Emekliye Özel Kampanya’’.

·Denizbank ‘‘Her Derde Deva İhtiyaç Kredisi’’.

·Ziraat Bankası ‘‘Emeklinin Artısı Kredi Paketi’’.

·ING Bank

·Vakıf Bank

Aktif Bank Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank emekliler kredisi başvuruları PTT şubelerine gidilerek yapılır. Aktif Bank özel sermayesi bulunan PTT’ye bağlı olan bankalardandır. Aktif Bank emekli kredi başvurusu PTT şubesine giderek kolay şekilde gerçekleştirilir.

Aktif Bank başvurusunda sizden bir kefil talebinde bulunmaz. PTT şubesinde size verilen formda Aktif Bank emekli kredisi seçeneğini seçerek doldurmanız gerekir. PTT emekli kredi başvurusu sırasında sizden sadece talep edilen TC. kartınız olması ve maaş belgenizin PTT şubesine bağlı olması Aktif Bank içinde gerekir.

PTT şubelerine gitme gibi bir imkanınız bulunmuyor ise ‘SMS’ yolu ile de Aktif Bank emekli kredi başvurusu gerçekleşir. SMS yolu ile TC.’nizi yazarak ve ‘EMEKLI’ yazıp ‘3050’ye göndererek Aktif Bank emekli kredisine sahip olunabilir.

Aktif Bank PTT Emekli Kredisi Faiz Oranları ve Limiti Ne Kadardır?

Aktif Bank emekli kredisi miktarı 80.000 civarında ve daha az bir limit ile bulunur.  Aktif Bank PTT emekli kredi limiti en yüksek 80.000 iken en düşük 1250 TL oranındadır. Aktif Bank başvurusu onayı sonrası ödeme imkanlarınız doğrultusunda bu Aktif Bankkredi limiti sahibi olunur.

Aktif Bank emekli kredi faiz oranları ise yüzde 2.49 şeklindedir. 3 ile 36 aya varan taksitler ile sizlere ödeme imkanı verir. Aktif Bank kredi limiti bakımından PTT emekli kredisi arasında en çok tercih edilen kredidir.

En yakın şubelere giderek veya SMS yolu ile elde edeceğiniz Aktif Bank PTT emekli kredisi ön ödeme istemeden işleminizi yapar. Onay aldıktan sonrakredi limiti 80.000 civarında ya da 1250 TL olarak şekilde kartınıza yüklenir.

ING Bank PTT Emekli Kredisi Şartları Nelerdir?

PTT ile ING Bank ile de emekli kredisine sahip olunabilir. PTT emekli kredisi başvurusu yaparken ING Bank PTT emekli kredi koşulları şunlardır:

·Emekli maaşlarının PTT üzerinden alınıyor olması gerekir ve 45.000’e varan miktar ile kredi limiti alınır.

·Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve TC. Kartının başvuru esnasında yanında olunması gerekir.

·Emekli kredi başvuru yaş sınır şartı ise 80 yaş olmamakla birlikte 80 yaş üstü bu krediden yararlanamaz.

·ING kredi limitini karşılayacak taksit oranlarına ve maaşa sahip olunmalıdır.

2021 PTT Emekli Kredi Yaş Sınırı Nedir?

PTT emekliler kredisi yaş sınırı80 olarak belirlenmek ile beraber 80 yaş ve üzerini kabul etmez. 80 yaşını geçmemiş olmak ve emekli olmak PTT emekli kredisi için önemlidir. Daha önce ki yıllarda  emekli kredi yaş sınırı75 ve 75 yaş üzeri iken 2021 yılında bu yaş sınırı artmıştır.

PTT ile anlaşmış bankaların da emekli kredi yaş sınırı 80’dir. 80 yaş ve üzerinde olmayan her emekli birey PTT emekli kredisinden ve kampanyalarından yararlanır. PTT emekli kredi başvurunda emekli belgenizin PTT şubelerinden birine bağlı olması ve ayrıca PTT emekli kredi yaş sınırı talebine uygun kriterde olmanız gerekir.

PTT Emekli Kredisinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

PTT emekli kredisinin sağladığı yararlar emeklinin ihtiyacı karşılığındadır. Bu avantajlar şunlardır:

·PTT kredisi başvurusu yapmak için basit yöntemler sağlar. En yakın PTT şubesine gitmeniz ve kredi başvurusunda bulunmanız yeterlidir.

·PTT ile uzlaşan bankalar ile kredi çeşitliliği ve kredi taksitlendirmesi vardır. Size yarayacak olan PTT’ye bağlı krediyi seçerek size verilen formu doldurmanız yeterlidir.

·PTT emekli kredisi başvuru esnasında sizlerden kefil ve şart istemez.

·Dolandırıcılığın önüne geçmek adına sizin yerinize bir başkasını kabul etmez ve sadece sizin başvurunuz dahilinde kredi verir.

·PTT ile anlaşma yapan bankalardan birinden kredi tahsis etti iseniz nakit ihtiyacınızda PTT şubelerinden ve ATM’lerinden karşılanabilir.

·Üzerinize ait bir icra bulunması durumunda sizlerden kefil isteyerek kredi verir.

·Kredi başvurunuzun ardından 3 ay ile 36 aya varan taksitler ile size ödeme imkanı sağlar.

·Emekli kredi başvurusu esnasında sizden alınan evrak ücretlerini kredi onayı sonrası size geri iade eder.

PTT’ye Emekli Maaşı Nasıl Aktarılır?

PTT’ye emeklinin maaşı e-devlet uygulaması üzerinden kolay bir şekilde aktarılır. E-devlet uygulaması için şifreniz bulunması gerekir. Şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek şifre alınır. E-devlet uygulaması ile arama kısmına emekli maaşı adı altında işleminizi yazarak ve adımları takip ederek emekli maaşı aktarılmış olunur.

Eğer e-devlet üzerinden halletmek istemez isenizemekli maaşı aktarımı SGK ile de gerçekleşir. SGK’ya dilekçe yazılır ve dilekçe onaylanır ise emekli maaşı PTT’ye aktarılmış olur.

Bu iki işlem uygulandıktan sonra önünüzde ki engel kredi için kalkar. Emekli maaşı başka bankadan PTT şubesine aktarılır ve PTT emekli kredi başvurusu süreciniz tamamlanır. Böylece PTT şubelerinin size sağladığı çeşitli emekli kredilerinden yararlanabilir hale gelirsiniz.