2. El Taşıt Kredisinde Kaçırılmayacak Fırsat! BDDK Düzenlemesi Sonrasında Bakın Hangi Banka Harekete Geçti!

BDDK’nın taşıt kredisi limitleri ve vade sürelerinde yaptığı düzenleme sonrasında bankalar harekete geçti! Fibabanka en uygun taşıt kredisini duyurdu…

Kredi 28.02.2022 - 18:36 28.02.2022 - 18:36 Serhat Karaman

Otomobil sahibi olmak isteyenler uygun finansman arayışlarına devam ederken bir destek de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından geldi. Düşük faiz oranları ve yüksek miktarda kredi seçenekleri ile daha avantajlı hale getirilen krediler, son dönemde fiyatları bir hayli artan araçlara sahip olmak isteyen vatandaşların yardımına yetişti. 

Sıfır ve ikinci el otomobil piyasalarını canlandırmak için yapılan taşıt kredisi düzenlemesi sonrasında vatandaşların istediği araca rahat bir ödeme dönemi ile sahip olması sağlanacak. Fibabanka tarafından duyurulan taşıt kredisi fırsatları ise en uygun araç kredisi desteğini arayanlara alternatif sunmayı başarıyor. 

Fibabanka 2. El Taşıt Kredisi 

Haber

Fibabanka ikinci el taşıt kredilerinde 48 ay vade seçenekleri ve yüzde 1,56’dan başlayan faiz oranları ile vatandaşların satın almak istedikleri araçlara uygun finansmanı sağlamasının ardından banka kredilerine ilginin de arttığı ifade ediliyor. Ayrıca n11.com’dan yapılacak ikinci el araç alımlarında geçerli olmak üzere yüzde 1,89 faiz oranları ile finansman kullandırılması hedeflenmektedir. Kolay ödeme yöntemleri ve n11 ayrıcalıkları ile araç sahibi olmak isteyenlere bu destek sağlanacaktır. 

Fibabanka Sıfır Km Taşıt Kredisi 

Fibabanka’nın sıfır km araç satın almak isteyenler için de uygun finansman çözümleri devam ediyor. Piyasalarda bir yandan sektörel sıkıntılar devam ederken, diğer yandan görülen kur farkı, yüksek vergi ve akaryakıt zamları sonrasında vatandaşlar araç satın alma hayallerini ertelemek zorunda kaldılar. BDDK’nın düzenlemesi sonrasında yeniden canlandırılması hedeflenen otomobil piyasalarında ise Fibabanka taşıt kredisi de etkin rol oynamaya hazırlanıyor. 

Fibabanka 0 km taşıt kredisi için yüzde 1,61’den başlayan faiz oranları ve 3 – 48 ay arası vade imkanları sunmaktadır. Limitlerin düzenlemesinin ardından vatandalar 400 bin TL’ye kadar olan araçlar için 48 ay vade ile aracın yüzde 70’ine kadar kredi kullanabilecek. Önümüzdeki dönemde ise taşıt kredisi faiz oranlarında bir miktar daha düşüş olması beklendiği ifade ediliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@