2. El Araç Almanın Tam Zamanı! 15 Yaşa Kadar Düşük Faizle Araç Kredisi Veriliyor!

Otomotiv sektöründe fiyatların yükselmesinin ardından bankalar da harekete geçti. 15 yaşına kadar ikinci el araçlar için kredi kullandırılacak. Peki faiz oranları ne kadar? İşte ayrıntılar…

Kredi 21.02.2022 - 14:30 21.02.2022 - 14:30 Serhat Karaman

Otomobil sahibi olmak isteyenler bir yandan çip krizi ve kur farkı ile diğer yandan stokçuluk faaliyetleri ve yüksek vergiler nedeniyle bu hayallerini ertelemek zorunda kaldı. Sıfır km araç fiyatlarının erişilemez hale gelmesinin ardından 2. el piyasalara yönelen çok sayıda vatandaş burada da yüksek fiyatlarla karşılaşmaya başladı. 
Uzun süredir otomobil piyasalarında yüksek fiyatların görülmeye başlamasının ardından bankalardan da yeni taşıt finansmanı teklifleri gelmeye başladı. Öte yandan BDDK tarafından taşıt kredilerinde düzenleme yapılacağına dair sinyallerin verilmesi nispeten piyasalarda yeni bir hareketliliğe neden olmuştu. 

15 Yaşa Kadar Taşıt Kredisi Veren Bankalar 

İkinci el araç sahibi olmak isteyenlere özel olarak bazı bankalar tarafından 15 yaşına kadar taşıt kredisi desteği sunuluyor. Şekerbank tarafından 2. el taşıt satın alımlarında geçeri olmak üzere 15 yaşına kadar araçlar için kredi verilecek. Yüzde 2,50 faiz oranları ile 48 aya kadar vade seçenekleri ile kullandırılacak kredi sayesinde vatandaşların rahatça araç sahibi olmaları sağlanacak. 

Haber

15 yaşa kadar taşıt kredisi kullanabileceğiniz bazı finans kuruluşları ise uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri ile dikkat çekiyor. Volkswagen Doğuş Otomotiv (VDF), ikinci el araç kredisi ile 48 ay vade ve 15 yaşına kadar olan araçlar için yüzde 2,29’dan başlayan faiz oranları ile kredi sağlamaktadır. 

2. El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı 

İkinci el araçlarda kredi kullanımına ilişkin bankalar ve finans kuruluşları tarafında farklı yaş ve kredi şartları sunulmaktadır. Yapı Kredi Bankası tarafından 10 yaşına kadar ikici el araçlarda geçerli olmak üzere kredi desteği sunulurken, ING Bank tarafından 8 yaşına kadar araçlar için kredi verilmektedir. 
Sıfır veya ikinci el araç satın almadan önce bankaların anlaşmalı olduğu otomobil markalarını ve modellerini de tercih ederek çok daha avantajlı oranlarla kredi kullanmanız mümkündür. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@