2. El Arabalarda Fırsat Zamanı! 200 Bin Lira Altı Arabalar Yılbaşından İtibaren Bulunmayacak!

İkinci el araba fiyatlarında artış bekleniyor. Yıl sonuna kadar alanlar şanslı.

Ekonomi 07.10.2021 - 10:51 07.10.2021 - 10:51 Göksel Sarı

Araba almak isteyenler sıfır araba fiyatlardındaki yükselişlerden son 2. el pazarına yöneldi.  2 el otomobiller ve hafif ticari araçlarda da piyasalarda hareketlilik var. Fiyatların bir aşağı bir yukarı güncellendiği pazarda istenilen arabayı istenilen  fiyat bulmak oldukça zorlaşmaya başladı. Bu konu ile alakalı araştırma yapan tüketiciler ise hangi arabaların uygun fiyatlarla alınacağını merak ediyor.

 200 Bin Lira ve Altına 2. El Araç

Fiyatlarda artış olsada bazı marka ve modellerde, model yıllarına göre uygun fiyatlarda satın almak mümkün. 2. el pazarında yaptığımız araştırma ile bu arabaları derledik Ülkemizde çok sık kullanılan markalardan Volkswagen, Ford, Fiat ve Skoda gibi markaları içeren liste ile 200 bin liranın altındaki alaınabilecek araçları listeledik. Üstelik araba piyasasında konuşulanlara göre bu yıl içerisindeki son fırsat. 2. el pazarında yılbaşından itibaren fiyatlarda yükselmebekleniyor.

Bazı Marka ve Modeller

●Volkswagen Passat, 1.4 TSI Trendline, 2010 model marka ve modelde olan bir arabaya 200 bin lira ve civarında bir fiyatg karşılığında sahip olabilirsiniz.

●Volkswagen Polo, 1.0 TSI Comfortline marka arabaya 2018 model yılı ve altındaki model yıllarına 200 bin lira ve civarında bir fiyata sahip olabilirsiniz

●Mini Cooper S, 1.6 marka araca, 2011 yılı ve altındaki modelleri için geçerli olmak üzere 200 bin lira ve civarında bir ücret karşılığında sahip olabilirsiniz.

●Skoda Octavia 1.6 TDI Elegance CR marka araca,  2014 yılı ve altındaki modellerine 190 bin lira ve civarında bir fiyat ile sahip olabilirsiniz.

●Renault Fluence .15 Dci ICon marka araçlara 2016 yılı modellerine ve aşağı modellerine 190 bin lira ücret karşılığı ulaşmak mümkün.

Fiyatlar Artacak İddiası

İkinci el pazarında en çok tutulan markalardan olan Volkswagen, Ford ve Toyota'nın da bazı modellerini bu fiyatlar civarında almak mümkün. Pazardaki fiyat artışını dolar kurununun artışına bağlayanlar, yılbaşından sonra fiyatlarda tekrara bir artış yaşanacağını söylemekte