150 Bin Liraya Ev Sahibi Olabilirsiniz! İcralık Daireler Nasıl Satın Alınır?

Bankaların icra yolu ile satışa çıkardıkları evler ev alma hayali kuran alıcıları ile buluşmaya devam ediyor. Bu süreçte icralık ev nasıl satın alınır?

Ekonomi 03.02.2022 - 12:27 03.02.2022 - 12:27 Serhat Karaman

Bankacılık kanunları çerçevesinde ödemesini düzenli yapmayan ve ipotek vermiş olan borçluların evlerine bankalar kredi ödemeleri karşılığında el koyuyor. Bunun üzerine evleri kendi bünyelerinde tutma şansları da olmadığı için uygun fiyata satışa çıkararak ardından kredi ürünleri için nakit akışı sağlıyorlar. 

Çeşitli bankaların bu süreçte internet sayfaları üzerinden açıklamış oldukları çeşitli konut satışları bulunmaktadır. Bu konut satışları ile birlikte bankalar taşınmazları ihale yolu ile müşterilere ulaştırmayı tercih ediyorlar. Günümüzde icra satışı ile yeni sahiplerini bekleyen pek çok konut ilanı bulunuyor. Bu durumda konut fiyatlarının giderek yükseldiği günümüz şartlarında uygun fiyatlı ev sahibi olma fırsatı da sunuluyor. 

İSTANBUL’DA 240 BİN LİRAYA EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

İstanbul’un Pendik ilçesinde bir daire ihale yolu ile satışa çıkarıldı. Bir apartman dairesi olan konutun büyüklüğü de 51 metrekare olarak açıklandı. İhale yoluyla satış olacağı için teklif vermek için Şubat ayı içerisinde ihaleye katılım göstermek gerekiyor. Ancak bunun için dairenin yüzde 20’lik kısmının teminat olarak yatırılması gerekmektedir. Pendik’te bulunan merkezde yer alan apartman dairesinin satış bedeli de 240 bin lira olarak açıklandı. 

Zaman zaman yayınlanan ilanlar sonrasında 150 bin liraya dahi merkez şehirlerde ve güzel semtlerde ev bulmak mümkün. 

İCRADAN UCUZA KONUT NASIL ALINIR?

Bankalara borcu olup ödeme yapamayan vatandaşların borçları icra dosyası kapsamında satışa çıkarılıyor. İhale usulü ile başka müşterilere uygun fiyatlardan satışa çıkarılıyor. Bankalar aynı zamanda zaman zaman konutlar için kredi imkanları da sağlayabiliyorlar. Bankaların internet sayfalarında sık sık yayınlamış oldukları icradan satılık ev ilanlarını incelemek uygun fiyatlı ev sahibi olmak için son derece önemli. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@