1000 TL’ye Bile Yüzde 10 Gecelik Faiz! Akbank’tan Serbest Hesap! Anından Faiz Veriliyor!

Akbank yepyeni bir uygulama ile geliyor. Yeniliklerin bankası olmaya aday Akbank’tan Serbest Hesap!

Finans 01.10.2021 - 20:00 01.10.2021 - 20:00 Göksel Sarı

Bankaların yatırım hesapları vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konulardan birisi. Elinde nakiti olan ama vadeli yatırıma koymak istemeyen kişiler yatırım hesaplarına yönelmiş durumda. Hem günlük faiz oranları ile kar elde etmek hem de istediği an parasını çekmek isteyen yatırımcılar bu yönde bankaları soruşturmaya başladı.

Akbank Serbest Hesap

Akbank Serbest Hesap ile yatırımcılarına ilk günden faiz işlemeye başlıyor. Yatırılan paranın miktarına göre değişiklik gösteren faiz oranlı en az yüzde 10 olarak belirlenmiş durumda. Akbank mobil veya internet bankacılığı aracı ile hemen Serbest Hesap açanlara verilen faiz oranları ile ay vadesi beklemeden faizler işlenmeye başlanıyor. Elinde az miktarda dahi birikimi olan vatandaşlar için bile cazip olan bu yatırım şekli ile Akbank yatırım hesapları tercih edilmeye başlandı.


Yatırımın Miktarına Göre Faiz

En az bin lira yatırımın yapıldığı Serbest Hesap ile yatırımcılarla yüzde 10 faiz oranı sunuluyor. Bankaların çok sık düzenlemediği bu kampanya pandemi sürecinde sıkıntı çeken sonrasında elindeki birikimi değerlendirmek isteyen kişiler için bir fırsat olarak görülüyor. Yatırımını bin lira ile 50 bin lira arasında Akbank Serbest Hesaba yatıran vatandaşlar yüzde 10, elindeki birikimi 50 bin lira ile 100 bin lira arasında olan yatırımcıların birikimlerine yüzde 11, birikim miktarı 100 bin lira ile 250 bin lira arasında olan vatandaşlara yüzde 12 ve ellerindeki birikim tutarı 250 bin liranın üzerinde olan kişiler için ise yüzde 4 gecelik faiz oranı sunan Serbest hesap ile değerlendirmek mümkün olmakta.


Yoğun Talep Var

Ayrıca vade sıkıntısı çekmeden yatırılan tutarın üzerinde çekim işlemi yapılabildiği gibi içeride kalan tutar üzerinden faiz işlemeye devam ediyor. Bu avantajları ile sık sık yoğunluk yaşayan banka son zamanlarda en fazla müşteri toplayan banka olarak dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Yapılan bu kampanya ile birikimlerini değerlendiren vatandaşlar ise durumlarından memnun olduklarını ifade ediyor.