100 Bin TL'ye Ev Sahibi Olmak Mümkün! Finansbank Açıkladı! 30 Bin Peşinat Yeterli! 0.79 Faiz!

Bankalar ucuza daire satışlarına başladı. Türkiye Finans da ilanında ucuza ev sahibi olma imkanı tanıyor!

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Türkiye Finans bir katılım bankası olmasının avantajlarını müşterilerine yansıtmaya hazırlanıyor. Bankaların zaman zaman yaptıkları yaptıkları konut ve işyerlerini ucuza satma kampanyalarına bir yenisini de Türkiye Finans ekledi. Yapılan kampanya ile daha önceden kredi kullanılarak alınmış fakat kredilerin geri ödemesinde yaşanan sıkıntılar ile beraber devirleri bankaya aktarılmış olan konutlar Türkiye’nin dört bir yanında satışa çıkarılmış durumda.

Satışlar Başladı

Piyasa değerlerinin çok altında alıcılarını bekleyen evler özellikle dar ve orta gelirli ailelerin ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmesinde yardımcı oluyor. Satılcak evlerin değerleri piyasa değerlerinini neredeyse yarı yarıya aşağıda olması nedeni ile, vatandaşlar tarafından yoğun bir talep oluşmuş durumda. Satılan evlerin ucuz olmasının yanı sıra yine bu evler için banka kredi kullanım kolaylıkları da sağlamakta. Yani hem evi ucuza almak hemde az bir peşinat ile evin kalan satış tutarını uygun vadeler ve faiz oranları ile kredilendirmek mümkün .

120 Ay Vade İle Kredi

Türkiye Finans Katılım bankası Mardin, İstanbul, Ankara, Şanlıurfa ve daha birçok şehirde devirleri kendi üzerine geçmiş olan konutların satışını yapacağını ilan etti. Uygun fiyatlı konutların dışında ayrıca banka, bu yıl sonuna kadar geçerli finansman kredisi de sağlıyor. Yüzde 0.69 ile yüzde 0.79 arasında değişen faiz oranları ile satılan evlerin kredilendirilmesi yapılıyor. 120 ay vade ile verilen kredilerin geri ödemeleri kişisel olarak hesaplanıyor.

30 Bin Peşinat Yeterli

Bankanın resmi internet sayfasından yapılan duyurular ile satılacak evlerin özelliklerinin bulunduğu ilanlar görüntülenmekte. Örnek vermek gerekirse İstanbul Üsküdar’da satışa çıkarılan 100 bin lira değer biçilen ev için 0.69 kar oranı ile ilk teklifini bekliyor.

Satılacak evlerin değerlerine göre belirlenen kredi miktarı ile yüzde 70 ile yüzde 80 arasında kredi kullanma imkanı sunulmakta. 100 bin TL olan bir ev için 30 bin lira peşinat, 70 bin liralık uygun faizli kredi kullanımı sağlanıyor.

HABERİ PAYLAŞ: