10 Yıl Vade İle 100 Bin TL Kredi!

Konut kredisi kampanyaları ile bankalar yarış içerisinde. Yapı Kredi'de bu yarışa dahil oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Yeni bir konut satın alarak ev sahibi olma hayali kuran özellikle kiracılar bu hayallerini Yapı Kredi ile gerçeğe dönüştürüyor. Yapı Kredi düzenlediği konut kredisi kampanyası ile ev sahibi olmak isteyen ancak nakit desteğe ihtiyacı olanlara 10 Yıl Vade İle 100 Bin TL Kredi!  sunuyor.

Kira Fiyatları Arttı

Ülkemizde kira fiyatlarında meydana gelen yükselillerin ardından vatandaşlar bir ev satın alaran bu kira sıkıntılarından kurtulmak istiyorlar. Ancak ev fiyatlarınn da artması ile bu hayal ile arasındaki en büyük engel olarak duruyor. Fiyat artışları sırasında oluşan piyasa durumu da göz önüne alınınca ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bir miktarda olsa nakit desteği için bankaya başvuruyor..

Bu kapsamda Yapı Kredi’nin resmi internet sayfasından yapılan duyuru ile konut kredisi kullanmak isteyenler için uygun kredi faiz oranı ve uzun vade seçenekleri sunulmuş durumda. Yıllarca kenara konularak elde edilen birikimlerin yapı sıra üzerine bir miktar da kredi çekerek hayalindeki evi satın almak isteyen vatandaşlar Yapı Kredi’nin konut kredisi kampanyasına yoğun ilgi göstermiş durumda.

Kredi Vade Sayısı

Yapı Kredi Bankası’ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından yüzde 1.37 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile birlikte 120 ay vade ile 100 bin lira konut kredisi kullanım imkanı sağlanıyor. Bu faiz oranı ve bu vade ile 100 bin tl kullanan bir vatandaş geri ödeme olarak bankaya her ay 1702 lira ödeme gerçekleştiriyor. Bu şekilde kredinin aylık faiz oranı yüzde 1.37 iken yıllık oran yüzde 18’lik bir faiz oranı uygulanıyor.

Vade Süresi Bitene Kadar 70 Yaşını Doldurmama Şartı

Yapı Kredi Bankasının hazırladığı kredinin masraf tutarları ise toplam 1736 lira olarak hesaplanmış durumda. Bu şartlarda kredi kullanmak isteyen kişiler vade süresi bitene kadar 70 yaşını doldurmamış olması isteniyor. Yani bu durumda 61 yaşında olan bir kişi 10 yıl vadeli kredi kullanımı gerçekleştiremiyor.

HABERİ PAYLAŞ: