10 Bin Liralık Kredilerde En Düşük Faizi Uygulayan 2 Banka Belli Oldu! Yüzde 1.35!

Nakit ihtiyacı olanların ilk tercihi bankaların 10 bin liralık kredileri. 10 bin lirayı hangi banka en uygun veriyor?

Kredi 13.10.2021 - 18:34 13.10.2021 - 18:34 Göksel Sarı

Nakit ihtiyacının arttığı dönemlerde bankalardan kredi kullanması gayet olağan bir durum. Bankaların on binlerce liraya varan bireysel ihtiyaç kredisi kampanyaları devam ediyor. Çok yüksek miktarlarda olmadan anlık olarak nakit ihtiyacınızı karşılayacak 2 krediyi sizler için inceledik.

2 Banka Ön Plana Çıkıyor

Bankaların sık sık güncelledikleri ihtiyaç kredisi kampanyaları takip etmek ve araştırmaktan yorulanlar sadece en cazip kredileri merak ediyor. Bu durumda karşısına çıkacak 2 banka bulunuyor. 10 bin liralık meblağlarla kredi kullanımı sağlayan bankalar uygun faiz oranları ile ön planda. ING Bank ve Türkiye Ekonomi Bankası nispeten düşük tutarlı kredilerde avantajlı kredi kullanma imkanı sağlamakta.

ING Bank İhtiyaç Kredisi

ING Bank’ın nakit ihtiyaçlara cevap olarak hazırlamış olduğu ihtiyaç kredisi paketinden 10 bin lira tutarındaki kredi için yüzde 1,35 oranında aylık faiz uygulanıyor. Kullanılacak krediler için 36 ay yani 3 yıla kadar vade seçeneği sunan banka, uygun koşullarda sağladığı kredi ile müşteriler tarafından en çok kullanılan bankalar arasına girdi. Uygun faiz oranları ile kredi sağlayan banka kredi tahsis ücreti olarak ise sadece 50 lira gibi bir miktar belirledi. Bunun yanı sıra başvuracak tüketicilerden ek bir belge istenmiyor. Başvuruların şubeler ve mobil bankacılık üzerinden yapıldığı 10 bin liralık kredi için gün içerisinde geri dönüş sağlanmakta.

TEB İhtiyaç Kredisi

Bir diğer uygun koşullarda 10 bin liralık kredi kullanımı sağlayan banka ise Türkiye Ekonomi Bankası oldu. Kredi kullanmak isteyenlere yüzde 1,59’dan başlayan faiz oranları ile hizmet veren banka vade sayısını 36’ya kadar çıkarıyor. İhtiyaç kredisini TEB’ten kullanacak vatandaşların başvurularını şubelerden ve mobil uygulama olan CEPTETEB’ten yapmaları gerekiyor. Uygulamadan yapılan başvurular ortalama 10 dakika içerisinde cevaplanıyor. Bu yönü ile hızlı kredi kullanım imkanı sunan banka, vatandaşlar tarafından yoğun talep görüyor.